VİPSAŞ 

Türkiye'nin köklü post prodüksiyon stüdyolarından biri olan ve 1985 yılında Özdemir Öğüt tarafından kurulan VİPSAŞ A.Ş. sektördeki faaliyetlerine aslen 1970 yılında yine Özdemir Öğüt tarafından kurulan Öz Prodüksiyon adiyla başlamıştır.

40 yılı aşkındır müşterilerine Post Prodüksiyon hizmetlerini sunmakta olan Vipsaş kaliteli ve çözüm odaklı hizmet anlayışıyla, kurulduğu andan itibaren hep sektörün öncüleri arasında yer almış ve tarihi boyunca Türkiye'de birçok ilke imza atmıştır.

Kuşkusuz hızla ilerleyen teknoloji ve sektörün bu doğrultudaki evrimi, günümüzde Sinema ve Televizyon yapımlarının her aşamasında, çözüm odaklı, hızlı ve kaliteli hizmeti ve tabi teknik yeterliliği en büyük gereksinim haline getirmiştir.

Bu nedenle Vipsaş A.Ş. TV ve Sinema endüstrisinin dünyadaki ilerleyişini yakından takip etmekte, sektördeki değişim ve gelişimleri titizlikle incelemekte ve gün geçmeden gerçekleştirdiği yatırımlarla dünya standartlarını stüdyolarına taşımaktadır.

Vipsaş Vipsaş
Vipsaş

Vipsaş A.Ş.'nin Post Prodüksiyon alanında bugün yegane çözüm adreslerinden biri olması, tek kanallı dönemdeki Perihan Abla, Bizimkiler gibi ilk dış yapımlara ağırlıklı olarak sundugu kurgu, dublaj ve kamera kiralama hizmetlerine kadar uzanıyor.

Özel kanallar dönemine ilk geçişten günümüze kadar sayısız dizi, sinema, reklam ve belgesel filmin post prodüksiyonunu başarıyla tamamlamış ve uzman ve tecrübeli kurgu yönetmenleri, ses teknisyenleri, dublaj ve müzik direktörleri ve yetenekli seslendirmeci kadrosuyla müşterilerine 7/24 kusursuz hizmet sunmaya devam etmekdedir.

2018 yılı geride kalırken, Vipsaş gelişimine aralıksız devam etmekte, titiz araştırmaları ve yeni yatırımlarıyla hizmet yelpazesini daha da genişleterek Dijital Sinema, Sterescopic 3D, Dolby Surround 5.1 ve Film Restorasyonu gibi alanlarda da müşterilerine hızlı ve eksiksiz çözümler sunmaktadır.